Tayfun Topaloğlu

tayfun_topaloglu_tayfuntopaloglu.com_e-motivasyon.net_

Yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi SBE Yönetim Organizasyon programında tamamlayan Tayfun Topaloğlu, yine aynı üniversitedeki SBE İşletme programında doktorasını (PhD) yapmıştır. Kişisel ve kurumsal motivasyon yönetimi, örgütsel psikoloji, girişimcilik ve e-ticaret alanlarında uzmanlaşan Topaloğlu, motivasyon alanındaki çalışmalarını 2003 yılından bu yana akademik ve uygulamalı düzeyde sürdürmektedir.

2009 yılının ilk günlerinde, Türkiye’nin Motivasyon Adresi e-motivasyon.net sitesini yayın hayatına kazandıran Topaloğlu, başta e-motivasyon.net olmak üzere, Sabah Gazetesi EkoKobi ekinde ve çeşitli akademik dergilerde yayımlanan birçok makale ve yazıyı kaleme almıştır. 2011 yılının Mayıs ayında piyasaya çıkan Dalgaları Aşmak adlı bir motivasyon kitabı bulunan Topaloğlu’nun ayrıca, okurlarına ücretsiz olarak sunduğu Türkiye’nin ilk motivasyon e-kitabı Düş Peşine isminde bir kitabı daha bulunmaktadır. Yazar olarak halen e-motivasyon.net sitesindeki güncel yazılarına devam etmekte ve yeni kitabını yayına hazırlamaktadır.

Kısaca, insanları motive etme bilimi ve sanatıyla uğraşan Tayfun Topaloğlu, her insanın düşlerini yaşadığı bir dünya yaratma vizyonuyla, düşlerini gerçekleştirmelerinde insanlara rehberlik yapmayı kendine misyon olarak seçmiştir. Bu doğrultuda, bireylere ve kurumlara yönelik özgün motivasyon eğitimleri düzenlemekte ve Türkiye’de öncülüğünü yaptığı Motivasyon Koçluğu bireysel hizmetini sürdürmektedir. Topaloğlu yakın zamanda, dünyadaki modern motivasyon araştırmalarının son yıllardaki odağı haline gelen Psikolojik Sermaye’nin geliştirilmesiyle ilgili Türkiye’deki ilk eğitimleri gerçekleştirerek bu alanda bir ilke imza atmıştır. Son olarak 2016 yılı içerisinde, online eğitim ve danışmanlık platformu olan e-motivasyon.com Online Akademi’yi yayın hayatına kazandırarak, motivasyon yönetimi sistemini internet dünyasına taşımıştır.

tayfuntopaloglu.com